19 Haziran 2016 Pazar

İnanmaktan Vazgeçme!

Kanadın, kolun kırılmış gibi hissedersin bazen. Dünyanın tüm dertleri, sorunları sanki seni bulmuş, zaman seni dinlemeden, seni kırarak akıp gidiyormuş gibi gelir böyle zamanlarda. Tutunacak bir dal ararsın. Kırılan kanatlarını koyabileceğin yumuşak bir yaprak... Kafanı rahatça koyabileceğin bir yastık, nasıl göründüğünü umursamadan ağlayabileceğin bir omuz...
Ne yazık ki etrafında dönüp baktığında ne bir dal bulabilirsin tutunacak, ne de bir omuz bulabilirsin ağlayacak...

Hayat karşımıza hep iyi şeyler çıkarmaz. Kimsenin dört dörtlük bir hayatı yoktur. Bazen mükemmel anılar biriktiririz, hayat dolu insanlarla... Bazen de katlanılması bile zor anlarımız olur, haz etmediğimiz o olaylarla...

Her şeyin kusursuz gittiği, kendinizi çok iyi hissettiğiniz bir an gelir ve inanırsınız, artık hep böyle olacak. Mutluluğu bulduğunuza inanırsınız. Peki, ya sonra?..
Sonrasında ise ufacık, küçücük bir aksilik çıkar, o güzel giden zamanınızı bozmaya çalışan... Ama bu sizi yıldırmaz, hala inanırsınız. Çünkü inanmanız gerektiğini bilirsiniz. İnancınızı yitirirseniz eğer, her anınız çekilmez olacaktır, bunu önceden hissedersiniz. 
Siz dolu dolu inancınızla güzel şeylerin devam edeceğine ve hep olacağına inandıkça, yine bir aksilik çıkar karşınıza. Tamam dersiniz bu defa. Tamam. Olmayacak, yine her şey eskiye, kötüye dönecek dersiniz. Bu defa umutlarınız yok olur, kalbiniz kırılır. Yorulursunuz.
Artık bitti dersiniz ve içinizde bitirirsiniz.

Hepimiz böyleyiz işte, ne kadar inanmaya, güçlü durmaya çalışsak da yorulup umut etmeyi bırakırız. Fakat, bırakmamalıyız. Umutlarımızı kaybetmemeliyiz. Kırılan dalların yenisi gelir yerine, ağlanacak bir omuz bulunur yeniden. Sen zor durumdaysan çıkar karşına bir şeyler. Yapmanız gereken sadece yaşadığınız olayların içindeki güzellikleri, iyilikleri bulmaya çalışmak. Elbet her şer de bir hayır vardır.

Şunu da unutmayın, güneş her gün batıp her sabah yeniden doğuyor ya, o her sabah yeniden doğan güneşle yeni umutlar, yeni heyecanlar size doğsun ve sizden hiç gitmesin.

İnanmaktan ve umut etmekten hiç vazgeçmeyin...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder